İŞARET DİLİ KURSU

alperegitim

KURS DETAYLARI

.İşaret Dili eğitim programı ile Türk İşaret Dilini (TİD) aktif bir şekilde kullanabilen ve işitme engellilerle iletişim kurabilen kişilerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Tüm dünyada gelişmiş ülkeler engelli bireylere her türlü hizmeti sunmakta ve bu amaçla belli standartlar hazırlamışlardır.

Bu uygulamalardan bir tanesi de işitme engelli kişilerin toplumda kolay iletişim kurmalarının sağlanmasıdır.
Kurumumuz da bu amaçla İşaret Dili eğitim programı kursları düzenlemektedir. İşaret dili programına herhangi bir işyerinde çalışanlar veya çalışmayı düşünen herkes katılabilir.
Kurs bitiminde yapılacak bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI sertifika verilmektedir.
– En az okuryazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar, – MEB Onaylı İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler, – İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler, – İşaret dilini mesleki hayatında (eczane, adliye, okul, hastane, tüm kamu kuruluşları vb..) kullanmak isteyenler, – Kendi yetenekleri doğrultusunda işitme engelliler ile iletişim kurup yardımcı olmak isteyenler, – Engelliler ile ilgili projelerinde işitme engelliler ile konuşabiliyor olmak isteyenler katılabilir.

– En az 2 yıllık Yüksekokul veya 4 yıllık fakülte mezunu olanlar, – 120 saatlik MEB işaret dili eğitimini tamamlayarak, bu eğitimlerini geliştirmek isteyenler, – Türkiye’nin her yerinde ister özel ister devlet kadrosunda Tercüman veya Eğitmen olarak görev almak isteyenler, – İşaret diline başlangıç yapmış ve çok iyi derecede, ileri seviyede öğrenmek isteyenler, – Özel Eğitim Bölümü okuyanlar, (Özellikle İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümünü tercih edenler) – İşitme engelliler ile hem çok hızlı hem de kolay yoldan iletişim kurmak isteyenler katılabilir.

.Adana işaret dili kursu fiyatları, işaret dili sertifikası, işaret dili veren yerler, meb onaylı işaret dili sertifikası, işaret dili kursu adana, adana işaret dili kursu, türk işaret dili, işaret dili kursu adana, işaret dili ve tercümanlığı kursu veren yerler, işaret dili öğreticiliği kursu sertifikası, işaret dili öğretmeni nasıl olunur, işaret dili ve beden dili nedir, işitme engelliler ile nasıl iletişim kurulur ve dilleri nasıl öğrenilir, işaret dili öğretmenliğinin istihdam alanları nelerdir gibi soracağınız tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Dilerseniz 0322 4538989 numaralı telefondan da bizi arayarak detaylı bilgiye, kurs saatleri, ders içeriği ve meb onaylı sertifika konusunda bilgi alabilirsiniz. Kursiyerler İşaret dili ve tercümanlığı kursu sonrası bu alanda hizmet veren özel öğretim kurumlarında, noterlerde, adliyelerde, özel ve kamu kurum ve kuruluşların ilgili alanlarında çalışma imkânı da bulmaktadır.

Adana’da Türk işaret dili kursu Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika, E-devlette görüntülenebilir, barkodlu ve tüm Türkiye’de geçerli 120 saatlik bir sertifikadır. İşaret Dili sertifikası kamu ve özel sektörde istenen belgedir. Verilen İşaret dili eğitimi sonunda kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu uygulama sınavına girmektedirler. Bu sınavın geçme notu 50’dir. Başarılı olan adaylara MEB onaylı Türk İşaret Dili sertifikası düzenlenmektedir.

× Sitemizde Bulunmayan 1000 Ayrı Meslek Dalında E-Devlet Onaylı Sertifikalar için İletişime Geçin
Call Now ButtonŞimdi Ara