KURS DETAYLARI

Spor yada Sporcu Koçluğu nedir?

Hayatta başarılı olmuş önemli yerlere gelmiş kişiler sağlıklarına çok önem gösterirler.Onlara göre sağlık her şeyin başıdır.Yanlışsız ve doğru düşüne bilme yeteneği sağlam dinlenmiş kafada olur. Vücut sağlığı yerinde olanın düşünceleri de sağlamdır. Spor,bir insanın Gerçek potansiyel gücünü ortaya çıkarmanın en etkili yollarından biridir.Koçların spor takımları ve sporcular üzerindeki etkileri ve başarıları ile bu başarıyı yakalayan sporcular edindikleri beceriler ile yaşamlarının diğer alanlarına da bu başarılarını taşımaktadırlar.

“Spor Koçu” Bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlar, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur, içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynar. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece istatiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar.

“Spor Koçu” yalnızca takımı çalıştırmaz; takım oyuncularına ve taraftara bir hayat felsefesi ve kültürü aşılar.

Kimin Spor yada Sporcu Koçluğuna ihtiyacı vardır?

“Sporcunun kendi içinde var olan doğal yeteneği ne?”, “Oyun alanı neresi?”, “Aslında nerde oynasa kendini daha iyi ifade eder?”, “takım arkadaşları, birbirleri ile olan ilişkilerini oyun alanına nasıl taşıyorlar?”, “Oyunu kaybedecekken, nasıl kendi lehine çevirebilirim?”, “Oyundaki kazanma amacı nedir?” gibi sorulara cevap arayan kişiler yada takımlar.

Antrenör ile Koç arasındaki farklar

Antrenör sporcunun kondisyonu ile ilgilenirken, koç; sporcunun kondisyonunu daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.
Antrenör sporcunun oyunundaki performansı ile ilgilenirken, koç; sporcunun performansını daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.
Antrenör sporcunun oyun içerisindeki davranışlarına bakarken, koç; sporcunun birey olarak kişilik profiline farklı bir açıdan bakar.
Koçluk hizmeti; Antrenörün de bir koça ihtiyacı olabileceğini bilir. Antrenör takım içi güven köprülerinin oluşmasını sağlamaya çalışırken, koç; hayata dair güven penceresinden bakmaya yardımcı olur.

Antrenör başarı için sahada ki engelleri kaldıracak bir perspektiften bakarken, koç; oyuncunun yaşamına dair engellerin nasıl kaldırılacağının perspektifini bireyin yakalamasını sağlar.

Spor yada Sporcu Koçluğunda bireysel kazanımlar :

* Kendinizde şimdiye kadar belki de bakamadığınız güçlü ve olumlu yönleriniz ile zayıf ve değişecek yönlerinizi araştırarak kendiniz için avantaj haline getirmeyi sağlayabilirsiniz.

* İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı netleştirmenize yardımcı olur.

* Hedefinize giden yolda “yol haritası” çıkarmayı öğrenebilir veya yeniden hatırlayabilirsiniz.

* Kendi kaynaklarınızı yeniden gözden geçirip değerlendirebilirsiniz
öfkenizin önüne geçmeyi öğrenirsiniz.

* Kendinizi 3. bir göz olarak dışarıdan bakarken; yeniden tanıyabilir, yetenek, beceri ve güçlü yönlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olur.

* Konsantre olmanıza yardımcı olurken; Bireysel olarak her kişi de farklı şekilde motive olur. Sizin motivasyon tarzınızın nasıl olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

* Bireysel ve spor kariyeri gelişim hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olur.

* Yeteneklerin; birlikte ve ortak amaçlar doğrultusunda yönetimini sağlar,

* Başarıya giden stratejiyi oluşturmayı sağlar,

* Takım içi etkili ve başarılı iletişimi sağlar.

* Engelleri nasıl aşacağınızı bulmayı sağlar.

* Performans artırma,

* Değer, inanç ve becerileriniz ile yol alırken korkunuzla nasıl baş edebileceğinizi fark edebilirsiniz.

* Hayalleri hedeflere nasıl dönüştüreceğinize yardımcı olur.

* Harekete geçme ve spor hayatında başarı kazanmanızı sağlar.

* Tüm bunları yaparken zamanı nasıl kullanacağınızı görmenizi sağlar.

Hayat oyununda, elimizdeki kartları en iyi şekilde oynayarak kazanmak için yola çıktığımıza göre, elimizdeki kartlarla nasıl kazanacağımıza yardımcı olur.

PROGRAM İÇERİĞİ

 • Fonksiyonel Antrenman Nedir?
 • TRX Nedir?
 • Metabolik Rahatsızlıkların Tanımı
 • Makro Besinlerin Tanımı
 • Karbonhidrat
 • Glikoz
 • Protein
 • Yağlar
 • Mikro Besinlerin Tanımı
 • Metabolik Rahatsızlıklara Örnek Diyet Listesi Hazırlama
 • İnsülin Direnci ve İnsülin Mekanizması

Eğitim Neticesinde;

Personal Trainer yani Kişisel Antrenörlerin Sürekli Gelişen Sistemi Takip Etmeleri ve Bu Yönde İlerlemeleri Gerekir. Doğru Antrenman Planlamasının Yanı Sıra Sağlık ve Antrenman Biliminde de Kendilerini Çok İyi Yetiştirmeleri Gereken Bir Meslek Koludur. Beslenme Eğitimi Tüm Kurumlar Tarafından Farklı Bir Eğitim Olarak Verilirken Biz Bunu Size Personal Trainer Eğitimi İçerisinde Detaylı Bir Şekilde Diyetisyen Hocamız Tarafından Aktarıyoruz.

Çünkü Sporcunun En Önemli Yakıtı Besindir. Vücudun Doğru ve Sistemli Çalışabilmesi İçin Gerekli Olan Enerjiyi Besinler Sağladığı İçin, Kişisel Antrenörlerin Beslenme Kurallarına Hakim Olması ve Bununla İlgili Diyet Konularına da Hakim Olması Gerekmektedir.

İyi Bir Personal Trainer Olabilmek İçin Aynı Zamanda Bir Takım Oyuncusu Olmalı ve İnsanlarla Çalışmaktan Zevk Almalısınız. Danışanlar; Farkındalığı Yüksek, Hızlı, Dayanıklı, Kuvvetli ve Kişisel Performansı Yüksek, Zinde Antrenörleri Tercih Ederler. Vermiş Olduğumuz Eğitimle, Tüm Bunları Size Sağlamayı Hedefliyoruz.

İletişim Formu

  Detaylar
  × Sitemizde Bulunmayan 1000 Ayrı Meslek Dalında E-Devlet Onaylı Sertifikalar için İletişime Geçin
  Call Now ButtonŞimdi Ara