Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu

alperegitim

KURS DETAYLARI

Hasta ve yaşlı bakım eğitimi günümüzde en çok rağbet gören kurslardan biridir. Bu sertifika ile Hastanelerde, Özel rehabilitasyon merkezlerinde, yaşlı bakımı evleri, huzurevleri, özel ve kamu hastanelerinde hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışmak isteyen kişilerin aldığı sertifikadır. Sertifika 560 saat olarak düzenlenmektedir ve tüm Türkiye’de geçerlidir. Aynı zamanda Uluslararası Akreditasyona da sahiptir. Yurt dışında çıkmak isteyen, yurt dışında hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışmak isteyenleri almış olduğu sertifikadır.  Bu sertifika E-devlet üzerinde görünen, sorgulanabilir nitelikte olan ve borkodlu bir sertifikadır. 

Yaşlı bakım sertifikasını (Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu) İster yüz yüze isterseniz uzaktan eğitim ile yani online olarak alabileceğiniz bir kurstur. Bu kurs ile Hasta ve Yaşlı Bakımı ile ilgili tüm teknik detayları ve pratik uygulamaları öğreneceksiniz. Bu kurs ile ilgili olarak söylenen Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi, Hasta ve Yaşlı Bakıcı sertifikası aynı kurs için söylenen isimlerdir.

Yaşlı ve Hasta Bakımının Eğitim içerikleri ise;  

  • Yaşlı ve Hasta Bakımının Eğitim içerikleri ise;
  • Hastaya hijyenik bir ortam oluşturulması
  • Hastaya güvenli ve huzurlu bir ortam hazırlanması
  • Hasta ve yaşlıların İlaçlarının takibinin yapılması
  • Hastaların sağlık durumlarının kontrol altına alınması
  • Hasta ve hasta yakınları ile iyi ilişkiler kurulması
  • Günlük rehabilitasyon ve bakım işlemlerinin eksiksiz bir biçimde uygulanması
  • Önleyici sağlık tedbirleri uygulanarak hasta bakımı gerçekleştirme
  • Hastanın günlük rutinin ayarlama ve planlama yapma
  • Hastanın banyo ihtiyaçlarını ve banyo sırasında hijyen ihtiyaçlarının karşılanması
  • Hastanın diyet listesini ve ihtiyaçlarının eksiksiz uygulanması
  • Herhangi bir hastalık halinde takibinin yapılarak gerekli sağlık personeli ile iletişim kurma
  • Beslenme ihtiyaçlarının karşılanması ve sağlık koşullarına uygunluğunun takibi
  • Hasta ve yaşlıların fiziksel ve ruhsal durumlarını tespit edilmesi

Adana yaşlı ve hasta bakımı kursu fiyatları, hasta ve yaşlı bakım sertifikası, hasta yaşlı bakım kursu veren yerler, yaşlı bakımı kursu, üniversite onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası, yaşlı bakımı kursu adana, adana yaşlı ve hasta bakımı kursu, engelli bakımı kursu, engelli bakım kursu adana, 560 saat hasta bakım sertifikası yerler, 560 saat yaşlı bakım sertifikası, engelli bakım sertifikası, hasta yaşlı bakım refakatçisi ve eğitim, yaşlı ve hasta bakımı kursu nedir, nasıl hazırlanılır gibi soracağınız tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Dilerseniz 0322 4538989 numaralı telefondan da bizi arayarak detaylı bilgiye, kurs saatleri, ders içeriği ve üniversite onaylı sertifika konusunda bilgi alabilirsiniz. Yaşlı ve hasta bakımı kursu sonrası 560 saatlik sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Adana yaşlı ve hasta bakımı kursu Üniversite Onaylı Sertifika, E-devlette görüntülenebilir, barkodlu Kpss atamalarında ve tüm Türkiye’de geçerli bir sertifikadır. Ayrıca bu sertifika uluslararası akreditasyona sahip bir sertifikadır. Toplam 560 saatlik bir sertifikaya sahip olacaksınız. Tüm kamu ve özel sektörde istenen belgedir. Verilen yaşlı ve hasta bakımı eğitimi sonunda kursiyerler yaşlı bakım evlerinde, engelli bakım ve rehabilitasyon evlerinde, huzurevlerinde, hastanelerde ve özel bakım evlerinde ve hastanın kendi evinde yaşlı ve hasta bakma konusunda çalışabilir hale gelecektir.

.1- HASTA TABURCULUK SÜRECİ VE ÇEŞİTLERİ 2- HASTALARDA GÜNLÜK AKTİVİTE VE EGZERSİZ 3- HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ 4- HASTA BAKIMI 5- SAĞLIK KURUMLARINDA HİJYEN 6- SAĞLIK KURUMLARINDA İLETİŞİM 7- TERMİAL DÖNEMDE YAŞLI BAKIMI 8- ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM 9- TIBBİ DÖKÜMANTASYON 10- MESLEK ETİĞİ 11- SAĞLIK KURUMLARINDA SOSYOLOJİ 12- HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

Hasta ve yaşlı bakıcı – refakatçisi eğitim kursu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakım evlerinde, hastanelerde, geriatri ve psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde ve evde hasta bakımı ile uğraşan veya uğraşmak isteyen bireylerin eğitimi için özel olarak geliştirilmiş bir eğitim programıdır. Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursları Hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışanların sertifikalandırılması ile ilgili yönetmelik doğrultusunda verilen eğitim zorunludur. Hastaneler, hasta bakım merkezleri, hasta bakım evleri, huzur evlerinde çalışmak ve personel çalıştırmak için zorunlu tutulmaktadır. Genellikle her ay yeni grupları açılmakta, sektör deneyimi yüksek, hem pratik hem teorik olarak bilgi ve deneyime sahip eğitmenler tarafından eğitimler verilmektedir. Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Eğitimi Refakatçi ve bakım personeli olarak çalışmayı düşünenler ve hali hazırda çalışanlar için tasarlanan bu eğitim programında kursiyerlere hastalıklardan korunma, hasta ile iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler ağırlıkta olarak meslek hayatları boyunca karşılarına çıkacak veya çıkabilecek neredeyse tüm durumlar için eğitim verilmektedir. Eğitim konu başlıkları oldukça geniş ve sektöre hazırlayıcı olacak şekilde planlanmıştır.

İletişim Formu

  × Sitemizde Bulunmayan 1000 Ayrı Meslek Dalında E-Devlet Onaylı Sertifikalar için İletişime Geçin
  Call Now ButtonŞimdi Ara